Po co Ci lektor w nauce języka?

Zastanawiasz się czasem, czy Twoja obecna i dotychczasowa nauka języka przypadkiem nie jest stratą czasu? Czy na pewno rozwijasz umiejętności w odpowiednim tempie i kierunku, mając przy tym frajdę?

Stratą czasu, przykładowo, może okazać się współpraca z lektorem/szkołą językową, kiedy lekcje odbywają się częściowo lub w całości w języku ojczystym. W ten sposób nie ćwiczysz żadnych sprawności językowych, a za wykład o tym, jak działa gramatyka, nie musisz przecież płacić! W internecie, i nie tylko, znajdziesz mnóstwo darmowych, wartościowych materiałów.

Jeśli Twoje lekcje odbywają się wyłącznie w języku nauczanym, to jesteś w dobrym miejscu, ale to jeszcze nie wszystko. Trzeba się zastanowić nad tym, jakie są cele lekcji, gdyż jest to czas, za który płacisz, więc każda minuta tego czasu jest na wagę złota.

Najlepszy nauczyciel języka

Miejsce lektora w rozwijaniu umiejętności

Czy do rozwijania sprawności czytania jest Ci potrzebny lektor? Oczywiście, może siedzieć przy Tobie i patrzeć na Ciebie, gdy Ty czytasz, i brać za to pieniądze – z pewnością znajdzie się mnóstwo ochotników.

Tak samo nie jest Ci potrzebny do pracy nad sprawnością pisania – piszesz sam(a) w wolnym czasie, a nauczyciel jest po to, by wspólnie tę umiejętność udoskonalić.

Czy lektor jest Ci potrzebny do szlifowania słuchania? Możecie oglądać razem film i słuchać muzyki – podobnie jak z czytaniem książek, kto nie chciałby za to dostawać pieniędzy?

No i wreszcie mówienie – czy do tego jest Ci potrzebny nauczyciel? A do kogo jeszcze możesz mówić w języku obcym? Zdecydowana większość naszych klientów nie ma w swoim otoczeniu nikogo, z kim może szlifować mówienie w języku obcym. Oczywiście są różne rozwiązania, jednak najbardziej przystępnym są konwersacje z doświadczonym lektorem.

Lektorem, który będzie brał pieniądze za rzeczy najcenniejsze: łamanie Twojej bariery językowej, słuchanie i otwieranie. Decyzja należy do Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszystkie wpisy
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
TWITTER
Instagram
LinkedIn